Małe łazienki – inspiracje i aranżacje

Jeżeli jesteś mieszkańcem bloku, posiadasz małą łazienkę, i przymierzasz się do remontu, powinieneś pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach. Pierwsza dotyczy prac, które muszą zostać wykonane, a które z całą pewnością wpłyną na Twoje codzienne życie w mieszkaniu. Kucie ścian, wynoszenie gruzu, piłowanie płytek i wiele innych prac mocno dadzą o sobie znać. Druga ze wspomnianych kwestii to pomysł na aranżację nowej łazienki.

Co by nie pisać i o jakich trudnościach nie wspominać, remont łazienki robiony jest po to, aby stała się ona ładniejsza i bardziej funkcjonalna. Kiedy oczom ukazuje się efekt końcowy remontu, wiele osób bardzo szybko zapomina o trudach z nim związanych. Jeżeli pragniesz mieć ładną i nowoczesną łazienkę, ale nie masz pomysłu na to, jak sprawić, aby łazienka w bloku mimo małej przestrzeni, którą można zagospodarować, była optycznie duża i faktycznie pozwała na niczym nieskrępowane ruchy w jej środku, to warto skorzystać z cennych i przydatnych rad.

Sposoby na małe łazienki – aranżacja na każą kieszeń!

Posiadając małą łazienkę, trzeba przede wszystkim podczas jej remontu i zmiany aranżacji zdecydować się na meble na wymiar. Dlaczego? Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz posiadać ładnie wykonane wyposażenie, które będzie w stanie pomieścić na przykład kosz na brudną bieliznę oraz artykuły chemiczne. W starych łazienkach, w których nie było szans zastosować mebli na wymiar, tego typu przybory stały nie dość, że na widoku, to jeszcze zajmowały miejsce, którego nie można było w żaden sposób zagospodarować. Dziś bez problemu można zabudować wszystkie wymienione elementy, to jeszcze wykorzystując blat z wycięciem na zlew, można za jednym razem, w wybranym przez siebie boku łazienki ustawić kilka rzeczy! Cóż za oszczędność miejsca, prawda?

Mała łazienka w bloku wcale nie musi na taką wyglądać, jeżeli zdecydujesz się na montaż dużego lustra. Tego typu zabieg spowoduje, że osoba, która będzie stać w takim pomieszczeniu, ulegnie złudzeniu, że jest ono większe niż w rzeczywistości. Inna sprawa, że takie lustro oprócz wywarcia efektu sprawdzi się do codziennego przeglądania i szykowania do pracy lub na wyjścia towarzyskie.

Skuteczna aranżacja małej łazienki to jednak nie tylko meble. Warto pamiętać o możliwościach, które dają nam kolory.  Łazienka w bloku zasługuje na jasne odcienie – białe, kremowe lub inne, które swoim jasnym blaskiem optycznie powiększą całe pomieszczenie. Jeżeli dodasz do tego oświetlenie w postaci halogenów lub ledów, które nie będzie zajmować miejsca na suficie, to efekt w postaci większej ilości miejsca będzie naprawdę odczuwalny. Szukając odpowiednich do małych łazienek inspiracji dla każdego i na każdą kieszeń, warto również pamiętać o montażu podwieszanej toalety, która też zapewni Ci więcej miejsca, będzie ciekawie wyglądać i co najważniejsze, ułatwi codzienne sprzątanie. Warto również zamontować grzejniki, które swoimi małymi wymiarami pozwolą na zaoszczędzenie kolejnych cennych metrów. Pamiętaj, że dobrze dobrane dla małych łazienek aranżacje potrafią zdziałać cuda!

Back To Top