Rusztowanie – zastosowanie

Rusztowania stanowią jedną z najbardziej rozpowszechnionych konstrukcji tymczasowych, które wykorzystywane są w budownictwie. Jeszcze kilkanaście lat temu, w szczególności przy budowie domów rodzinnych, stosowano drewniane konstrukcje, które były tworzone przy zastosowaniu odpowiednich belek i desek. Obecnie jednak, z uwagi na wymogi budowlane, jak również dużą dostępność profesjonalnego sprzętu, takiego jak stalowe konstrukcje stanowiące rusztowanie, wykorzystuje się wyłącznie elementy posiadające odpowiednie atesty.

Także sam montaż rusztowania Opole, jak również jego demontaż muszą być przeprowadzane przez profesjonalną firmę. Jej pracownicy zdobywają niezbędną do realizacji tego typu prac wiedzę w trakcie szkolenia, która najczęściej trwa 80 godzin. Rusztowania mają wszechstronne zastosowanie, tym bardziej że występują w różnych postaciach, od prostych konstrukcji, do bardziej złożonych, które stawiane są wokół obiektów takich jak bloki mieszkalne w trakcie prac przy dociepleniu lub elewacji.

Gdzie wykorzystuje się rusztowania?

Tak naprawdę ze względu na różnorodność tego typu konstrukcji rusztowania mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu. W tym drugim przypadku stosuje się bardzo proste i niskie konstrukcje, które mają za zadanie ułatwić prace wykończeniowe np. związane ze szpachlowaniem czy malowaniem. Najczęściej, aby stworzyć takie rusztowanie, stosuje się dwie drabiny przystawne oraz podest, który je łączy. Takie minirusztowanie czy rusztowanie drabinowe jest bardzo łatwe w montażu i łatwe do przestawienia, dlatego w dużym stopniu usprawnia prace.

Rusztowanie typu warszawskiego – gdzie jest wykorzystywane?

Tego typu rusztowanie posiada charakterystyczną konstrukcję. Składa się ze stalowych elementów, które posiadają kształt zbliżony do sześcianu. Elementy te mogą być nakładane jeden na drugi, co ułatwia dostosowanie wysokości do potrzeb związanych z pracą. Z uwagi na to, że w przy zastosowaniu większej ilości elementów rusztowanie kształtem przypomina słupek, jego maksymalna wysokość jest ograniczona ze względu na destabilizację podestów i odchylenia, które powstają w trakcie poruszania się po rusztowaniu. Jednak może być stosowane tak samo na zewnątrz, jak również wewnątrz budynków.

W tym drugim przypadku często sprawdza się podczas prac konserwacyjnych, które prowadzone są w obiektach zabytkowych i dotyczą przede wszystkim malowideł czy rzeźb, które znajdują się wewnątrz budynku. Konstrukcje takie ułatwiają także dostęp do sklepienia.

Standardowe rusztowania budowlane

W tym przypadku można spotkać rusztowania elewacyjne, które stawiane są wokół budynku w celu ułatwienia dostępu do elewacji na większych wysokościach. Rusztowania tego typu mają zastosowanie w trakcie prac dociepleniowych, jak również tynkarskich. Innym dość popularnym rodzajem rusztowania jest modułowe – to bardzo funkcjonalnym rozwiązanie. Przede wszystkim ze względu na odpowiedniego rodzaju elementy konstrukcyjne istnieje możliwość wzniesienia wysokiego rusztowania, które sprawdzi się przy okazji obiektów takich jak kościoły czy bloki mieszkalne. Szereg części wspierających przekłada się na jego stabilność. Przy okazji wyższych konstrukcji stosuje się także system kotew, które mocowane są do ściany za pomocą kołków. To z kolei przekłada się na stabilność całej konstrukcji. W skład rusztowania wchodzi system podestów z włazami i drabinkami, które ułatwiają poruszanie się pomiędzy piętrami. Rusztowania te wykorzystywane są wyłącznie na zewnątrz.

Rusztowania – Opole. Profesjonalny wynajem sprzętu

Jeśli poszukujesz profesjonalnej firmy, która zajmuje się wynajmem rusztowań w Opolu, skorzystaj z oferty dostępnej na interget.pl. Przedsiębiorstwo to świadczy kompleksowe usługi związane z wynajmem tymczasowych konstrukcji, które mają swoje zastosowanie w budownictwie. Atutem współpracy jest kompleksowa obsługa klientów, jaką firma świadczy. Obok samej możliwości wynajęcia rusztowania, oferuje także usługi związane z jego transportem, jak również montażem. Dzięki temu klient ma pewność, że wszelkie prace przeprowadzone zostaną z należytą starannością, w czym pomoże stabilne i funkcjonalne rusztowanie.

Back To Top