Maskujące listwy karniszowe

Stawiając na nowoczesne wykończenie wnętrz w domu staramy się zadbać o każdy detal, tak aby całość kompozycji była przyjemna dla oka oraz odpowiednio wyważona. Dlatego też tak istotne jest, aby nie pominąć żadnego elementu aranżacji: tak samo ważne jest eksponowanie gustownych dodatków, jak i ukrywanie mniej estetycznych szczegółów wystroju. Jedną z takich części wyposażenia są karnisze okienne. Aby okno prezentowało się elegancko, warto sięgnąć po kreatywne rozwiązania w postaci ozdobnych listew karniszowych.

Do czego służą listwy karniszowe

Karnisz jest niezbędnym elementem służącym do przypięcia firan lub zasłon. Nie zawsze jednak udaje nam się dobrać go w taki sposób, aby odpowiadał naszym oczekiwaniom w kwestii stylu i dopasowania z resztą dodatków. Często po prostu nie zwracamy na niego uwagi i dopiero przy okazji zmiany wystroju zauważamy, że psuje on efekt całości.
Nieelegancki czy też niepasujący do reszty stylizacji karnisz można w prosty sposób zasłonić za pomocą listwy do zabudowy. W ten sposób karnisz zostaje ukryty w suficie. Profile do karniszy dodadzą szyku oraz ukryją mniej atrakcyjne elementy okienne, co z kolei przełoży się na efekt wykończeniowy. Można stosować je zarówno na całej długości karnisza, jak i tylko jego części, w zależności od naszych upodobań. Listwy do karniszy to także doskonała alternatywa dla osób, które stronią od rozwiązań w postaci szyn do firanek czy zasłon.

Listwy karniszowe – zalety

Profile do osłony karniszy występują obecnie w wielu modelach, zarówno prostszych, jak i bardziej zdobniczych, a często także w różnych odcieniach. Wiele modeli osłon karniszowych można swobodnie łączyć z listwami sufitowymi, co zapewnia spójność kompozycji. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie tak zwanych gzymsów przysufitowych karniszowych, który osłaniają całą długość ściany. Taki rodzaj wykończenia zdecydowanie podnosi walory estetyczne pomieszczenia typu salon czy sypialnia.
Listwa karniszowa maskująca to produkt wykonany z lekkich surowców takich jak poliuretan czy styropian odporny na pękania. Ich dużym walorem jest gładka faktura umożliwiająca pomalowanie listew na dowolny kolor, co pozwala na zwiększenie ich atrakcyjności. Listwy karniszowe są odporne na wilgoć, wysoką temperaturę czy promieniowanie UV i zmywanie, a ich skład jest niepalny i nietoksyczny, dzięki czemu mogą być z powodzeniem zamontowane w każdym pomieszczeniu, w którym zależy nam na spotęgowaniu efektu dekoracyjnego ramy okiennej.
Montaż listew jest wyjątkowo szybki i wygodny: polega na docięciu odpowiedniej długości listwy dopasowanej do wymiaru ściany z karniszem i przyklejeniu bądź przymocowaniu za pomocą wkrętów do sufitu. Należy pamiętać, żeby do przyczepienia osłon karniszowych stosować specjalistyczne kleje i mocowania zalecane przez producenta, które najczęściej można kupić w zestawie z listwami.

Oświetlenie LED profili karniszowych

Listwy do maskowania karniszy mają także możliwość zamontowania dodatkowego źródła oświetlenia typu LED. W konstrukcji tego typu osłony znajduje się specjalny kanał, w którym umieszcza się taśmy w dowolnym odcieniu. Dzięki temu profile karniszowe poza efektem dekoracyjnym mogą pełnić także funkcję podświetlającą firanki czy zasłony okienne. Chłodniejsza barwa LED stonuje kolorystykę wnętrza, podczas gdy ciepłe światło wprowadzi do pomieszczenia specyficzny klimat.

Postaw na jakość i estetykę

W naszym sklepie możesz zakupić zarówno osobne maskownice do karniszy, jak i specjalnie wykonane szyny aluminiowe, które w połączeniu z listwami stworzą wytrzymały system do podwieszania cięższych zasłon i firan. Wszystkie nasze produkty do karniszy to przykłady profesjonalnych sprzętów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które odznaczają się dużą trwałością, dzięki czemu systemy listew cechują się znacznymi funkcjonalnością i wytrzymałością. Montaż i cięcie naszych elementów okiennych przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Gwarantujemy szybką realizację zamówienia, dzięki czemu w niedługim czasie będziesz mógł/mogła cieszyć się nową dekoracją Twojego wnętrza.

Back To Top