Ile kosztują usługi prywatnego detektywa? Cennik wynajęcia detektywa

detektyw

Praca prywatnego detektywa w dużej mierze owiana jest tajemnica, podsycona dodatkową mgłą niepewności, wywołaną przez kulturę popularną. Niestety, równie dużą tajemnicą często pozostaje koszt takich usług. Warto jednak wiedzieć, jaki jest cennik detektywów z Wrocławia. Taka orientacja może pokazać nam, że tak naprawdę stać nas na wynajęcie agencji, która profesjonalnie pomoże w rozwiązaniu naszych problemów. Pozwala również uniknąć niespodziewanych wydatków i wstępnie oszacować cenę usługi, jeszcze przed wizytą w biurze.

Orientacyjne ceny usług

W sumarycznym rozrachunku, do najtańszych usług można zaliczyć przeszukiwanie pojazdów, pomieszczeń czy nawet pojedynczych przedmiotów, pod kątem obecności urządzeń podsłuchujących. W cenniku detektywa z Wrocławia koszt sprawdzenie samochodu to około 600 do 1000 złotych za pojazd. Więcej zapłacimy za mieszkanie – koszt wykrycia podsłuchów w lokalu o średnim metrażu to kwota od 2500 złotych wzwyż. Mniejszym z kolei kosztem będą działania informatyczne; do zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności komputera bądź telefonu, często wystarczą kwoty już kilkuset złotych. Zupełnie inaczej wygląda liczenie kosztów przy sprawach, które wymagają obserwacji osób; na ogół pracuje przy nich nie jeden detektyw, a cały zespół. Zalicza się do nich chociażby sprawdzenie wierności współmałżonka, zweryfikowanie towarzystwa, w jakim przebywa nasze dziecko czy sprawdzenie uczciwości pracowników na zwolnieniu chorobowym. Stawka ustalana za godzinę prowadzenia obserwacji zaczyna się zwykle na kwocie około 150 złotych. Na zniżki można liczyć przy rozliczaniu w długoterminowym modelu dniówek czy tygodniówek. Należy jednak podkreślić, że czasami trudno jest zweryfikować dokładny czas, jaki będzie potrzebny na przeprowadzenie sprawy. Wreszcie, na kwocie około 2000 złotych zaczynają się stawki za ustalenie miejsca pobytu danej osoby.

Co może wpłynąć na dodatkowe koszty?

Trzeba mieć na uwadze to, że do stawek przewidzianych w cenniku detektywa z Wrocławia, nierzadko dochodzą dodatkowe koszty. Mogą one podnieść całościową cenę usługi nawet kilkukrotnie. Podstawowym czynnikiem wymagającym większych nakładów, jest znaczne skomplikowanie sprawy. Przykładowo, tropy dotyczące danej osoby sięgają daleko poza granicę kraju, zleceniodawca posiada niewiele informacji o osobie, która ma być objęta obserwacją, poszukiwany celowo zaciera po sobie ślady. Często stawkę zwiększają również koszty logistyczno-operacyjne. Co się do nich wlicza? Chociażby noclegi, wynajęcie tłumacza, paliwo – przy dalszych wyjazdach – różnego rodzaju wejściówki i bilety, czy nadzwyczajna ilość wykorzystywanego sprzętu, jak również pomoc prawna. Kosztuje również ryzyko; mowa tutaj na przykład o poszukiwaniu osoby objętej listem gończym lub mającej silne powiązania ze światem przestępczym. Wreszcie, dodatkowe opłaty mogą być pobierane za stawiennictwo w sądzie, lub konieczność przygotowania nietypowo długiego i rozbudowanego raportu. Nie można podać tutaj konkretnej wysokości opłat; są one ustalane indywidualnie.

Back To Top