Pierścionek zaręczynowy – z jakim kamieniem?

pierścionek zaręczynowy

Być może nadszedł ten moment Twojego życia, w którym zaczynasz planować oświadczyny i zastanawiasz się nad tym, jaki kamień pierścionek zaręczynowy powinien posiadać. Musisz jednak wiedzieć, że nie da się udzielić na to pytanie prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wbrew pozorom, nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej kochają diamenty. Ważne jest więc to, abyś wziął pod uwagę gust swojej przyszłej narzeczonej. Współczesne sklepy jubilerskie oferują naprawdę mnóstwo interesujących rozwiązań. Z tego też względu, istnieje duża szansa na to, że dokonasz satysfakcjonującego wyboru.

Pierścionki zaręczynowe z żółtego złota dla miłośniczek klasycznych rozwiązań

Miłośniczkom tradycyjnych rozwiązań do gustu mogą przypaść przede wszystkim pierścionki zaręczynowe z żółtego złota. Nie ma się temu co dziwić, bo prezentują się one niezwykle atrakcyjnie, a przy tym są uniwersalne. Możesz mieć pewność, że taka biżuteria będzie pasowała Twojej ukochanej do każdej stylizacji. Jeżeli więc wiesz, że Twoja partnerka nade wszystko kocha klasykę, postaw właśnie na pierścionek z diamentem. Zastanów się jednak nad rozmiarem kamienia. Musisz oczywiście liczyć się z tym, że im większy diament, tym wyższa jego cena. Pamiętaj o tym, aby dokonać zakupu w granicach swoich możliwości finansowych. Na szczęście, pierścionek z niewielkim diamentowym oczkiem prezentuje się bardzo uroczo oraz skromnie. Wiele przedstawicielek płci pięknej właśnie takiej biżuterii potrzebuje na co dzień. Noszenie na palcu pierścionka z bardzo dużym kamieniem szlachetnym mogłoby być nie tylko problematyczne, ale i niebezpieczne. O kradzież przecież wcale nie tak trudno. 

Rubin – symbol płomiennego uczucia

Jeśli interesuje Cię pierścionek zaręczynowy, jaki kamień wybrać, jeśli wiesz, że Twoja ukochana nie lubi diamentów? Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak może Ci się w pierwszej chwili wydawać. Alternatywą dla biżuterii zdobionej diamentem może być pierścionek z rubinem. Ten wyjątkowy kamień szlachetny posiada barwę głębokiej czerwieni. Nie da się zaś ukryć, że kolor ten uznawany jest powszechnie za symbol miłości. Taki pierścionek może być więc wspaniałym dowodem płomiennego uczucia, jakim darzysz swoją przyszłą narzeczoną. Biżuteria zdobiona rubinami rzuca się w oczy o wiele bardziej niż ta z diamentami. Pierścionek z tym kamieniem szlachetnym na pewno przypadnie więc do gustu paniom, które lubią wyróżniać się z tłumu. Jeśli więc Twoja ukochana jest pewna siebie i lubi zwracać na siebie uwagę otoczenia, biżuteria z rubinem będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. 

A może tajemniczy szmaragd lub zmysłowy opal?

Rubin to nie jedyna interesująca opcja, na którą możesz zwrócić swoją uwagę, jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki kamień na pierścionek zaręczynowy wybrać. Godny polecenia będzie również pierścionek ozdobiony szmaragdem. Jest to kamień o przepięknej barwie głębokiej zieleni. Przez zdecydowaną większość osób, szmaragdy są uznawane za wyjątkowo tajemnicze kamienie szlachetne. Jeżeli więc Twoja ukochana jest nieco enigmatyczna i ma wysublimowany gust, pierścionek zdobiony zielonym szmaragdem może bardzo jej się spodobać. Zielone oczko rzuca się w oczy, choć nie tak mocno jak rubin. Dobrze byłoby, gdybyś zastanowił się nad tym, czy lepiej kupić pierścionek z samym szmaragdem, czy też może w asyście diamentów bądź cyrkonii. Doskonałym pomysłem może okazać się również zakup pierścionka zaręczynowego z opalem. To wyjątkowo urocze kamienie, które wielu osobom kojarzą się z Księżycem. Nie da się ukryć, że opale przepięknie mienią się w słonecznym i sztucznym świetle. Jeżeli więc Twoja ukochana kocha błyskotki, pierścionek zdobiony opalem może wydać jej się bardzo interesujący. Jeśli mimo wszystko nie wiesz, jakie kamienie szlachetne podobają się Twojej dziewczynie, zawsze możesz zapytać ją wprost. Wbrew pozorom, coraz więcej kobiet pragnie mieć wpływ na wybór swojego pierścionka zaręczynowego. Wsłuchuj się także uważnie w to, co mówi Twoja ukochana. Być może, kilkukrotnie sugerowała Ci już, jakiego rodzaju biżuteria podoba jej się najbardziej. 

Back To Top