Zabawki dla chłopca – co kupić?

Zabawa w życiu każdego dziecka jest bardzo ważna. Jest istotnym elementem rozwoju, a jej brak może przynieść negatywne skutki. Mózg malucha potrzebuje cały czas nowych bodźców. Im więcej różnorakich wrażeń doświadczy dziecko, tym lepiej dla niego. Dlatego kluczową kwestią jest wybór odpowiednich zabawek. Na rynku dostępnych jest wiele gier, zabawek, akcesoriów dla chłopców, które uczynią zabawę jeszcze lepszą. Jakie zabawki dla chłopców kupić?

Pierwsze urodziny

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie “jakie zabawki dla rocznego chłopca wybrać?”. Pierwsze urodziny to symboliczne zakończenie okresu niemowlęcego. Warto w tym dniu kupić dziecku coś wyjątkowego. Roczny chłopiec nie potrzebuje już grzechotek, gryzaków, ani piszczałek, ponieważ już więcej widzi, słyszy oraz czuje niż niemowlę. Należy wybrać zabawkę, która będzie stymulować rozwój chłopca.

Układanki

Puzzle oraz układanki są idealnym prezentem dla rocznego chłopca. Rozwijają koncentrację, pamięć wzrokową oraz umiejętności manualne. Aby dziecko poradziło sobie z taką łamigłówką, warto wybrać puzzle składające się tylko z kilku elementów. Zabawka powinna być wykonana z nietoksycznych i bezpiecznych materiałów, na przykład takich jak drewno. Puzzle i układanki to również wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Namiot

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o namiocie? Namiot jest idealnym miejscem do zabawy nie tylko w domu, ale i na świeżym powietrzu. Może wywoływać u chłopca poczucie posiadania własnego miejsca na ziemi oraz poczucie bezpieczeństwa. Namiot również pozwala na rozwijanie wyobraźni.

Jakie zabawki dla dwuletniego chłopca wybrać?

Zabawki dla dwuletniego dziecka powinny być starannie dobierane. Takie przedmioty powinny wpływać na rozwój intelektualny oraz ruchowy. Dwulatek będzie chętniej korzystał z zabawek, z których również mogą korzystać rodzice lub starsze rodzeństwo. Bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka ma czas spędzony z bliskimi. Jakie zabawki dla dwuletniego chłopca będą odpowiednie?

Farby do malowania rękami

Dwuletnie dzieci uwielbiają malować. Malowanie rękoma pozwalają rozwinąć motorykę, wyobraźnię, umiejętności manualne oraz cierpliwość. Dzięki takiej zabawce rozwija się również wrażliwość artystyczna dziecka. Należy pamiętać, aby farby były nietoksyczne, ponieważ dwuletnie dzieci mają tendencję do wkładania różnych rzeczy do buzi. Warto również zainwestować w kartkę papieru A3 lub A2, aby zabawa była jeszcze lepsza.

Warzywa do krojenia

Dzieci uwielbiają naśladować rodziców. Chłopiec widząc, jak mama lub tata przygotowują obiad, kroją warzywa, również chcą w tym uczestniczyć. Zakup drewnianych warzyw z rzepem w środku, z dołączonym drewnianym “nożykiem” oraz tacą, będą strzałem w dziesiątkę. Zabawka doskonale pozwala trenować umiejętności manualne, motorykę oraz koordynację ruchową. Dołączony nóż rzecz jasna nie jest ostry, ma łagodne, gładkie zakończenie oraz jest w stu procentach bezpieczny.

Jakie zabawki dla czterolatka?

Wybór odpowiedniego prezentu dla czteroletniego chłopca może być nie lada wyzwaniem. W tym wieku dzieci są bardziej wymagające, jeżeli chodzi o kreatywną zabawę.

Zestaw lekarski

Czteroletnie dzieci uwielbiają zabawy, w których muszą się wcielać w różne role. Zabawa w lekarza to jedna z najlepszych dziecięcych zabaw. Pozwala na spędzenie czasu z rodzicem, rozwijanie bardzo ważnej w tym wieku wyobraźni oraz abstrakcyjnego myślenia. Lekarz w oczach dziecka jest kimś ważnym i wielu chłopców w tym wieku marzy o leczeniu zwierząt lub ludzi w przyszłości. Chłopiec może “wypisać receptę”, założyć bandaż pacjentowi, zrobić zastrzyk, posłuchać bicia serca dzięki stetoskopowi oraz sprawdza odruchy bezwarunkowe za pomocą młotka. Zabawa w lekarza jest również dobrą okazją do oswojenia się z wizytą lekarską.

Rower

Jakie zabawki dla czterolatka? Mobilizujące do ruchu! Wiek ten jest idealnym momentem do nauki jazdy na rowerze. Jazda na rowerze uczy koordynacji ruchowej, motoryki, równowagi oraz pozwala na aktywne spędzenie czasu.

Back To Top