Na czym polega dezynfekcja ozonem – co warto wiedzieć?

ozon

Ozon to gaz posiadający 3 atomy tlenu i to właśnie z tego powodu znajduje swoje zastosowanie podczas dezynfekcji. Jego cząsteczki dokonują zmian w budowie bakterii, grzybów i wirusów zwalczając je o wiele szybciej i skuteczniej niż chlor. W jakim celu i kiedy wykonuje się ozonowanie w Gdyni?

Na czym polega ozonowanie w Gdyni?

Ozonowanie w Gdyni ma na celu usunięcie nie tylko niebezpiecznych związków organicznych, ale również nieprzyjemnych zapachów. Jego wysoka skuteczność w tym zakresie opiera się na tym, że ozon ma postać gazu – dzięki temu można nim zdezynfekować nawet tak trudno dostępne powierzchnie i przestrzenie, jak przewody wentylacyjne czy szczeliny w podłodze. Co więcej, przenika przez różnorodne materiały, dlatego znacznie łatwiej jest nim oczyścić na przykład sofy czy fotele. Należy pamiętać, że skuteczne i bezpieczne ozonowanie w Gdyni mogą przeprowadzić jedynie specjaliści posiadający odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, ponieważ gaz ten jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt.

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie w Gdyni?

Z usługi ozonowania w Gdyni korzystają bardzo często gabinety lekarskie i kosmetyczne oraz hotele, aby zapewnić najwyższy stopień higieny pomieszczeń. Wykonuje się ją również w mieszkaniach, w których występował problem z pleśnią lub w których doszło do zalania, pożaru bądź czyjejś śmierci. Dezynfekcję ozonem przeprowadza się ponadto w celu wyeliminowania woni dymu papierosowego lub utrzymujących się zapachów po zakończonym remoncie. Ozonowanie w Gdyni przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiedni sprzęt oraz certyfikaty, jest gwarancją skutecznego pozbycia się wszelkich związków organicznych, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Jak przygotować mieszkania do ozonowania w Gdyni?

Odpowiednie przygotowanie mieszkania do zabiegu ozonowania w Gdyni jest podstawą skuteczności, a także bezpieczeństwa tego procesu. Przede wszystkim należy zakryć i uszczelnić wszystkie te miejsca, przez które ozon może przedostać się do innych pomieszczeń, w tym do sąsiadów. Mowa tu na przykład o drzwiach oraz otworach wentylacyjnych. Co ważne, przed ozonowaniem należy także usunąć źródło przykrego zapachu – w przeciwnym razie zabieg nie będzie w pełni skuteczny. Na czas ozonowania należy wynieść z pomieszczenia wszelkie rośliny, a także znaleźć opiekę dla zwierząt w innym miejscu, ponieważ gaz jest dla nich szkodliwy. Z pomieszczenia powinniśmy zabrać także cenne przedmioty, natomiast sprzęt elektroniczny należy zabezpieczyć za pomocą folii.

Jak przebiega i ile trwa ozonowanie w Gdyni?

Ozonowanie w Gdyni przebiega z wykorzystaniem specjalnego generatora ozonu. Czas trwania zabiegu będzie zależny od wydajności sprzętu, a także od rozmiarów pomieszczeń – zazwyczaj przeprowadzenie dezynfekcji w jednym pokoju trwa od 1 do 2 godzin. Podczas ozonowania w Gdyni nie możemy być obecni w mieszkaniu. Warto ponadto pamiętać, że po zakończonej usłudze należy odczekać określoną ilość czasu, zanim będziemy mogli bezpiecznie korzystać z pomieszczeń.

Back To Top