Jakie są zalety polygelu?

Obecnie coraz więcej kobiet podejmuje się zrobienia samodzielnie manicure hybrydowego we własnym domu. Lakiery oraz inne akcesoria są bardzo łatwo dostępne w sklepach i w internecie w przystępnych cenach, natomiast trwałość takiego manicure hybrydowego jest nie do porównania z lakierami klasycznymi.

Co ciekawe, wiele kobiet potwierdza, że malowanie paznokci lakierami hybrydowymi jest dużo prostsze. Gdy popełnisz błąd przy nakładaniu, zawsze możesz po prostu przemyć płytkę paznokcia cleanerem. W przypadku przedłużania żelem lub akrylem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jest to nieco trudniejszy oraz bardziej wymagający proces, który jesteś w stanie sama wykonać. Wystarczy, że zaprzyjaźnisz się z polygelem. Materiał spowodował całkiem sporą rewolucję w przedłużaniu paznokci. To właśnie z nim bez trudu możesz zrobić sobie samodzielnie żele jak z salonu kosmetycznego! 

Polygel – co to jest?

Polygel to produkt, który łączy w sobie cechy łatwości w formowaniu żelu i trwałości akrylu. Nazywany jest również akrylo-żelem oraz flexy-gelem. Co ważne, jest prawdziwą konkurencją dla lakierów hybrydowych ponieważ jest niezwykle prosty w nałożeniu i bardzo trwały. Dzięki innowacyjnej, specjalnej formie, na której kształtujesz swój paznokieć, nie musisz bać się o wpadkę z niedopasowaniem kształtu do Twojej płytki. Polygel po utwardzeniu w standardowej lampie UV jest znacznie trwalszy niż klasyczny żel, który zrobiła Ci kosmetyczka. Dzięki temu nowoczesnemu żelowi budującemu, jakim jest polygel, utwardzisz swoje naturalne paznokcie, nadasz im idealny kształt oraz przedłużysz płytkę paznokcia do wymarzonej długości.

Polygel posiada żelową, gęstą konsystencję, która po zaschnięciu delikatnie się piłuje oraz nie wymaga nacisku pilnika. Ciężki pył z kolei, opada nie unosząc się dookoła jak w przypadku standardowych żeli. To właśnie dzięki, polygelowi modelowanie kształtu płytki paznokcia, stało się niezwykle proste. Co ważne, cały proces nie wymaga Twojego pośpiechu, ponieważ polygel utwardza się na paznokciu dopiero w lampie UV lub LED. Dzięki temu spokojnie możesz nadać idealny kształt paznokciom na tak długo, jak tylko potrzebujesz. Co ważne, polygel utwardzaj w lampie UV/LED przez około 120 sekund.

Polygel – domowe przedłużanie paznokci

Samodzielne zrobienie żelowych paznokci nie jest trudne, jak uważa wiele kobiet. Każdy może się tego nauczyć, szczególnie jeśli bez większego problemu wykonujesz samodzielnie manicure hybrydowy. Obecnie producenci żelów do paznokci coraz częściej proponują zestawy, w których znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do zrobienia przedłużenia paznokci. Zazwyczaj taki podstawowy zestaw składa się z tubki z polygelem w wybranym kolorze, pilnik, cleaner do przemywania paznokci, specjalny primer, forma oraz pędzelek potrzebny do wypracowania odpowiedniego kształtu paznokcia. Taki zestaw w profesjonalnych sklepach możesz kupić za mniej niż 100 złotych. Dodatkowo potrzebujesz jedynie lampy UV lub LED w której, w zależności od mocy, będziesz mogła utwardzić żel.

Polygel zalety

Ogromną zaletą polygelu jest to, że w porównaniu z większością żeli na rynku, nie piecze oraz nie boli, gdy odbywa się utwardzanie z naturalną płytką. Polygele występują w wielu kolorach, jednak z powodzeniem możesz stosować go solo i następnie na przedłużony paznokieć możesz nałożyć każdy lakier hybrydowy. Co ważne, nie powinno to wpłynąć na jego trwałość i wygląd.

Jak przedłużyć paznokcie polygelem?

Aby przedłużyć paznokcie polygelem, na zmatowionego pilnikiem paznokcia, musisz nałożyć primer. Następnie na formę, dopasowaną do naturalnego kształtu, nanieś pędzelkiem porcję żelu, w wielkości ziarenka. Potem uformuj kształt  i długość przedłużenia. Po utwardzeniu płytki paznokcia w lampie UV lub LED, uformuj go do ostatecznego kształtu i gotowe! 

Polygel według wielu opinii użytkowniczek spisuje się rewelacyjnie. Paznokcie długo są twarde, nie powstają żadne ukruszenia, pęknięcia oraz zapowietrzenia. Aplikacja polygelu jest zdecydowanie szybsza oraz wygodniejsza niż w przypadku standardowego gelu.

 

Back To Top