Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

medycyna estetyczna

Piękny wygląd skóry twarzy oraz ciała jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Widoczne na jej powierzchni defekty, jak zmarszczki, utrata jędrności naskórka, czy też rozstępy i cellulit sprawiają, że kobieta zmaga się z obniżoną samooceną i gorszym samopoczuciem. Nauką, która zajmuje się likwidacją widocznych zmian skórnych oraz poprawą wyglądu i podkreślaniem atutów urody jest medycyna estetyczna. Popularność zabiegów znajdujących się w zakresie medycyny naturalnej z roku na rok staje się coraz większa. Wraz z postępem technologicznym oraz nieustannym rozwojem ciekawych technologii stają się one nie tylko bardziej efektywne, ale przede wszystkim bezpieczniejsze dla osób poddawanych nim oraz znacznie mniej obciążające. Czym jest medycyna estetyczna?  Z jakich skutecznych i tanich zabiegów medycyny estetycznej warto skorzystać?

Co to jest medycyna estetyczna?

Historia korekcji wyglądu zewnętrznego i poprawiania atrakcyjności jest znana od czasów starożytnych. Wraz z upływem lat, postępem technologii oraz odkrywaniem nowych substancji wykształciło się wiele gałęzi, które w różnym stopniu zaawansowania wpływają na zmianę wyglądu, jego poprawę oraz likwidację mankamentów urody. Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest jednym z działów medycyny, który zgodnie z najnowszą wiedzą zaliczany jest do estetologii medycznej. To ciekawa dziedzina, która trudni się opisywaniem, pielęgnowaniem, a także przywracaniem atrakcyjności i piękna ludzkiego ciała przy wykorzystaniu dostępnych, bezpiecznych środków medycznych. Jej głównym zadaniem jest wpływ na poprawę wyglądu zewnętrznego i atrakcyjności fizycznej w inwazyjny sposób, dlatego wszelkie zabiegi znajdujące się w zakresie medycyny estetycznej mogą być wykonywane przez lekarzy. Działania specjalistów z zakresu medycyny estetycznej zazwyczaj mają charakter profilaktyczny lub rekonstrukcyjny, przez co głównie odnoszą się do fizjologicznego procesu starzenia się komórek skóry.

 

Medycyna estetyczna – jakie działania obejmuje?

Jak zlikwidować rozstępy? Jak walczyć z widocznymi oznakami starzenia się skóry? Jak skutecznie redukować defekty urody, obniżające jakość życia? Głównym celem działania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest podniesienie jakości życia pacjentów, która jest wynikiem poprawy wyglądu zewnętrznego i atrakcyjności. Głównym działaniem zabiegów oferowanych przez specjalistów jest:

 • likwidacja zmian skórnych: rozstępów, cellulitu, blizn i znamion,
 • spłycenie lub całkowita redukcja zmarszczek,
 • zwalczanie widocznych blizn potrądzikowych lub innych,
 • rewitalizacja skóry,
 • możliwość poprawy wyglądu ust, ich powiększenie lub wyrównanie asymetrii,
 • korekcja owalu i konturu twarzy,
 • ujędrnienie skóry ciała oraz twarzy,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • redukcja opornych na spalanie komórek tłuszczowych.

Medycyna estetyczna to nauka, która nieustannie się rozwija. Lekarze wykonujący zabiegi wpływają na korekcję szeroko pojętych defektów skórnych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pożądanego wyglądu zewnętrznego.

Zabiegi medycyny estetycznej – najpopularniejsze sposoby na poprawę urody! 

Skuteczne, tanie zabiegi medycyny estetycznej są w stanie całkowicie odmienić samopoczucie i jakość życia osoby, która zmaga się z konkretnym defektem urody. Do najbardziej znanych i często wykonywanych zabiegów należą:

 • toksyna botulinowa – powszechnie znana jako botoks – wykorzystywana jest do walki z widocznymi zmarszczkami, ale też nad potliwością,
 • wypełniacze – najpopularniejszym wypełniaczem, stosowanym do powiększania ust oraz rewitalizacji skóry jest kwas hialuronowy,
 • eksfoliacja naskórka – stosowanie silnych peelingów mechanicznych czy chemicznych, które pomagają nawilżyć skórę oraz usunąć przebarwienia czy rozszerzone pory,
 • biostymulacja skóry – przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii, czyli lasera biostymulującego lub osocza bogato płytkowego,
 • nakłuwanie skóry – przy wykorzystaniu mezoterapii igłowej,
 • zastosowanie laserów frakcyjnych lub diodowych, które charakteryzują się szerokim spektrum działania,
 • zastosowanie fal radiowych, kriolipolizy lub podciśnienia do redukcji komórek tłuszczowych, opornych na spalanie.

Medycyna estetyczna to stosunkowo nowa gałąź medycyny, która zajmuje się poprawą atrakcyjności zewnętrznej pacjentów. Obecnie, zabiegi oferowane przez specjalistów są bardzo bezpieczne, a dzięki stosowaniu zaawansowanych technologii – niezwykle skuteczne. 

Back To Top