Własny salon kosmetyczny – w jakie urządzenia i meeble zainwestować?

salon kosmetyczny

Wystrój wnętrz salonów kosmetycznych jest specyficzny i bardzo różni się od innych przestrzeni

komercyjnych.  Otwierając salon kosmetyczny należy nie tylko zwrócić uwagę na wymagania higieniczne, ale także zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i estetykę. Jak urządzić własny salon kosmetyczny? W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania, pomożemy dobrać urządzenia i meble. Poinformujemy również o wymaganiach i normach BHP dla gabinetów kosmetycznych oraz o sposoby interpretacji tych przepisów.

Od czego zacząć? 

Decydując się na otwarcie salonu kosmetycznego, warto już na wstępie zastanowić się, jakie usługi będą tam oferowane. Skoncentrujesz się przede wszystkim na manicure, makijażu czy zabiegach spa? Zależy to głównie od tego, jak powinien wyglądać układ salonu i wyposażenia. Jeśli już wiesz, jakie usługi będziesz świadczyć, musisz przeanalizować, jakie środowisko będzie Ci potrzebne. Większość salonów to miejsca, które stawiają przede wszystkim na relaks, ale w niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie medyczne podejście do tematu. Po udzieleniu odpowiedzi na te dwa pytania można przystąpić do wyboru urządzenia. Odpowiedni sprzęt może sprawić, że Twój salon będzie wyglądał bardziej profesjonalnie, co jest bardzo ważnym aspektem, zwłaszcza dla nowych klientów. Hurtownia kosmetyczna to idealne miejsce, które oferuje profesjonalny sprzęt posiadający wszystkie potrzebne certyfikaty. 

Wybór mebli do salonu kosmetycznego. Czym się kierować?

Wybierając meble do salonu kieruj się po pierwsze ich funkcjonalnością, a po drugie estetyką. Najbardziej krytycznym meblem jest zdecydowanie najczęściej używany fotel kosmetyczny. Dlatego powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Powinna zapewniać komfort klientce podczas zabiegu oraz funkcjonalność kosmetyczki. Elektryczny fotel kosmetyczny to świetna opcja, ponieważ można go regulować w różnych płaszczyznach. 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego są stoliki pomocnicze. Pozwalają na uporządkowanie miejsca pracy i utrzymanie porządku w salonie. Stoły ze stali i szkła są piękne i trwałe. Inną dobrą opcją może być stół drewniany lub metalowo-drewniany. Możesz wyposażyć swój salon w łatwy do przenoszenia stół na kółkach. Koniecznie sprawdź asortyment, jaki oferuje twoja hurtownia kosmetyczna.

Projektując salon kosmetyczny, pamiętaj również o krzesłach i hokerach do makijażu. Mebel powinien być funkcjonalny i ergonomiczny, ponieważ na nie poświęca się większość pracy kosmetyczki. Jest różnica między stołkiem z oparciem, stołkiem bez oparcia i rodeo. Stołek z oparciem może odpowiednio podpierać plecy i zapobiegać bólom pleców. Stołek z hydrauliczną regulacją wysokości pozwala na pracę w komfortowych warunkach, co z kolei przekłada się na jakość wykonywanego zabiegu.

Wybór urządzeń

Wysokiej jakości sprzęt kosmetyczny gwarantuje nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo wykonywanych z jego użyciem zabiegów. W profesjonalnych salonach wystawowych powinien znajdować się wyłącznie sprzęt posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, m.in. Certyfikat CE potwierdza, że produkt został wyprodukowany zgodnie z wymogami UE. Nie powinieneś oszczędzać na sprzęcie do pielęgnacji! Nie oznacza to jednak, że trzeba kupować tylko najdroższy sprzęt, gdyż wielu producentów, w tym polskich, oferuje sprzęt bardzo dobrej jakości w przystępnych cenach. Na sam początek salon warto wyposażyć w urządzenia do pielęgnacji ciała i twarzy. Popularne są kombajny kosmetyczne, lasery IPL, urządzenia do mikrodermabrazji, czy oczyszczania wodorowego.

Back To Top