Czy mozna zrobic test na ojcostwo bez zgody matki

ojciec

Testy na ojcostwo stają się w ostatnich czasach coraz popularniejsze. Dzięki nim panowie, którzy chcą się upewnić, co do swojego ojcostwa, mogą w szybki sposób poznać prawdę na ten temat. Zapotrzebowanie jest duże, nic dziwnego, że przybywa miejsc, w których można zrobić takie badania. Znaleźć je można też w Internecie. 

Testy na ojcostwo we Wrocławiu

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu i potrzebujesz wykonać test na ojcostwo, bez problemu znajdziesz fachową pomoc w tym zakresie. W mieście zlokalizowane są punkty, z których możesz skorzystać. Wykonując test na ojcostwo masz 99,99% pewności czy dziecko ma Twoje geny, czy nie. Co ważne, wykonanie testu na ojcostwo jest banalnie proste i przebiega bardzo szybko. Niektóre z placówek świadczących tego typu usługi oferuje też możliwość pobrania materiału genetycznego w domu i nadesłanie go kurierem. Warto zatem sprawdzić zakres i metody działania poszczególnych miejsc i wybrać takie, które najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom w danym momencie.

Test na ojcostwo bez zgody matki?

Dyskretny test potwierdzający lub zaprzeczający ojcostwu można wykonać bez wtajemniczania w to matki dziecka. Wykonanie takiego testu nie wymaga jej zgody, podpisu czy innych formalności. Ojciec może samodzielnie, nawet bez wiedzy matki,  pobrać materiały genetyczne od siebie i dziecka np. włos czy wymaz z buzi, a następnie dostarczyć go do wcześniej wybranego punktu zajmującego się ustalaniem ojcostwa. Obecność matki nie jest wymagana podczas wykonywania badania, tutaj kluczowe jest zbadanie dziecka i ojca. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy decyzję o przeprowadzeniu badania na ojcostwo podejmuje sąd. Ten może nakazać matce, aby stawiła się danego dnia na tym badaniu w celu wykonania dodatkowo testu na to czy jest ona matką dziecka, którego dana sprawa dotyczy. Jeśli nie będzie w tym zakresie współpracować, może jej grozić kara finansowa. Są też sytuacje, gdy ustala się ojcostwo pomiędzy dwoma spokrewnionymi osobami np. braćmi. W takiej sytuacji również pobranie materiału od matki dziecka może być niezbędne.

 

Podsumowując, ustalenie ojcostwa nie jest dziś czymś skomplikowanym. Mężczyzna, który ma wątpliwości w tym zakresie może udać się do jednego z punktów, który oferuje przeprowadzanie specjalnych testów na ojcostwo. Wykonuje się je dyskretnie, również w domowym zaciszu, a samo pobranie materiału nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Wystarczy kawałek włosów ojca i dziecka czy wymaz z buzi. Testy na ojcostwo we Wrocławiu również można wykonać w wielu specjalistycznych miejscach, które zapewniają komfortowe warunki i przede wszystkim szybką analizę dostarczonych materiałów genetycznych. Czym się kierować przy wyborze placówki? Warto na pewno bazować na wieloletnim doświadczeniu i wykorzystywaniu nowoczesnych metod badawczych. Wiele z punktów przeprowadza testy dwukrotnie, tak by mieć pewność, że nie może być mowy o żadnej pomyłce. Matka dziecka nie musi być poinformowana przez domniemanego ojca o zamiarze wykonania przez niego prywatnego testu na ojcostwo.

Back To Top