Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Każda kobieta chciałaby mieć bardzo gładkie ciało, bez niechcianych włosków. Niestety panie obawiają się, że depilacja laserowa jest bolesna. Ten artykuł odpowie na pytanie, czy faktycznie klientki salonów kosmetycznych mają rację. 

Czy depilacja laserowa boli?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy laserowa depilacja boli, trzeba wyjaśnić na czym polega ten zabieg. Do depilacji laserowej jest wykorzystywany specjalny rodzaj lasera diodowego. Jego zadaniem jest pozbycie się melaniny we włosach, a także zniszczenie cebulek włosów. Dzięki temu w miejscu wykonania zabiegu depilacji laserowej włosy nie odrastają, a jeśli odrosną, to są one bardzo cienkie i delikatne. Laser wykorzystuje trzy długości fali: 755 nm, idealna do góry bladej, 808 nm – wszystkie typy skóry oraz włosy o większej gęstości, 1064 nm – odpowiednia dla ciemnych fototypów skóry. Im dłuższa jest fala, tym bardziej bolesny może być zabieg. Czy depilacja jest bolesna, tak jak obawia się tego wiele kobiet? Nie jest to zabieg, który wymaga silnego znieczulenia, ponieważ co prawda fala lasera dociera wgłąb skóry, ale nie na tyle głęboko, by wywołać silny ból. Podczas zabiegu można odczuć ciepło, a także uczucie lekkiego ukłucia. Dodatkowo głowica, którą przykłada się do skóry, nie nagrzewa się i posiada specjalną nakładkę chodzącą, która eliminuje ból. Bardzo ważnym elementem zabiegu jest nałożenie również chłodzącego żelu w miejsce zabiegowe, dzięki czemu zabieg przebiega nie tylko szybko, ale i bezboleśnie. Nie ma więc obaw, że zabieg depilacji laserowej będzie bolesny, czy uciążliwy.

Czy depilacja laserowa jest bolesna przy jasnym fototypie skóry?

NIezależnie od fototypu skóry depilacja laserowa nie jest bolesna, a można odczuć jedynie ciepło i lekkie ukłucie lub mrowienie na skórze. Odczucia podczas zabiegu nie są zależne od fototypu skóry. Niezależnie od tego, czy mamy jasną, czy ciemną karnację podczas zabiegu kosmetolog w Kielcach lub w innym mieście nałoży na skórę specjalny żel łagodzący podrażnienia, a później balsam, którego celem jest opóźnienie odrastania włosków. Depilacja laserowa może być bardziej odczuwalna w miejscach intymnych, pod pachami, na plecach oraz przy kostkach, czyli tam, gdzie posiadamy więcej zakończeń nerwowych. Nie jest to jednak ból, a uczucie nieco silniejszego szczypania. W te miejsca kosmetolog nakłada najczęściej nieco więcej żelu znieczulającego, by zabieg nie stał się niekomfortowy dla klientki lub klienta. Po zabiegu nakładany jest również lekko chłodzący żel.

Jak widać, mamy pewność, czy depilacja laserem boli, czy jest to zabieg bezpieczny. Trzeba pamiętać, że obecnie używane lasery są znacznie nowocześniejsze od pierwszych laserów diodowych, które dopiero wchodziły na rynek polski. Dodatkowo odpowiednio wykonany zabieg nie powinien dać nam żadnych skutków ubocznych w postaci oparzeń, schodzącej skóry, czy ran. Po zabiegu należy dość ostrożnie obchodzić się z miejscami pozabiegowymi. Trzeba unikać baseny i solarium bezpośrednio po zabiegu. Możemy z kolei stosować na kilka dni po zabiegu peelingi, które pomogą nam przyspieszyć proces pozbywania się włosków. Przed zabiegiem z kolei należy się ogolić, najlepiej na trzy dni przed. Włosy powinny być lekko widoczne, ale nie mogą być zbyt długie. 

By zyskać trwały efekt potrzeba czasu i często zabiegów przypominających, ale efekt jest tego wart. Wiele klientek chwali sobie zabieg depilacji laserowej, ponieważ włosy nie odrastają tak szybko, poprawia się wygląd skóry, a także kończy się denerwujący problem z wrastającymi włoskami. Po serii zabiegów będziemy mogły zapomnieć o maszynce do golenia na co najmniej pół roku. Później zabieg warto powtórzyć dla utrzymania rezultatów. Nawet jeśli włosy zaczną po jakimś czasie odrastać, to będą one mniej widoczne, miękkie i słabe, co ułatwi domowe zabiegi, takie jak depilacja pastą cukrową lub maszynką do golenia. Włosy nie są już tak ciemne jak wcześniej, więc wystarczy dobrać dwa lub trzy zabiegi przypominające, by utrzymać optymalny efekt gładkich nóg lub pach.

Back To Top