Co zrobić, aby kabina prysznicowa była szczelna?

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie, aby zaoszczędzić miejsce w łazience oraz zużycie wody na wzięcie kąpieli. Zmieścić możemy ją w rogu naszej łazienki, a wystarczająco głęboki brodzik zapewni nam możliwość relaksu ciała w gorącej wodzie. Jednakże co zrobić, aby kabina prysznicowa była szczelna? Jak zabezpieczyć prysznic, aby nie powstały wycieki, które mogą prowadzić w konsekwencji do długo utrzymującej się wilgoci, a nawet pleśni?
Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie na niewielkie łazienki, jednakże jej szczelność musi wynosić 100%, jeśli nie chcemy wiecznego bałaganu, oraz wilgoci w całym pomieszczeniu. Idealnym sposobem na szczelność to uszczelki do kabin prysznicowych.

Gdzie stosować uszczelki do kabin prysznicowych?

Montaż prysznica kojarzy nam się zazwyczaj z bardzo skomplikowanym procesem, jednakże przy drobnym poszukiwaniu w internecie dowiadujemy się, że poradzi sobie z tym każdy majsterkowicz w domu, który posiada odpowiednie narzędzia oraz minimum wiedzy technicznej. Większość kabin prysznicowych znajduje się w rogu naszej łazienki, a to właśnie szczelność między szybami a ścianą łazienki jest najistotniejsza. To w tym miejscu wodą może umykać pod brodzik, w trudno dostępne miejsce, gdzie nie damy radę sięgnąć, aby się jej pozbyć. Z pomocą przychodzą nam uszczelki do kabin prysznicowych. Do prysznica, stojącego w kącie naszej łazienki powinniśmy zastosować uszczelki półokrągłe, które są bardzo łatwo dostępne na rynku. Ich montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Montując uszczelki po obu stronach prysznica, masz pewność, że Twoja kabina pozostanie szczelna, a woda pozostanie tylko i wyłącznie w środku.

Montaż bądź wymiana uszczelki do kabin prysznicowych

Jak już wspominaliśmy, montaż uszczelek do kabin prysznicowych jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. To samo tyczy się wymiany, bo niestety, ale jak każda uszczelka, te do prysznica po prostu z wiekiem się zużywają i nie pełnią swojej roli tak dobrze, jak za czasów nowości. Jeśli zakładasz uszczelkę pierwszy raz, po prostu wyczyść dokładnie rant szyby, gdzie będziesz montować uszczelkę. Sprawdź, aby żadna drobinka nie została w tym miejscu i nie podważyła uszczelki w trakcie zakładania. Następnie warto odtłuścić miejsce montowania uszczelki do kabin prysznicowych. Teraz wystarczy nasunąć ją na rant szyby, sprawdzić, czy w każdym miejscu dokładnie przylega. W przypadku wymiany starej uszczelki działanie jest bardzo podobne. Usuwamy starą uszczelkę i dokładnie oczyszczamy zanieczyszczenia, które zebrały się pod nią. Jak w przypadku zakładania warto miejsce odtłuścić, a następnie montujemy nową uszczelkę.

Wybór uszczelki do kabiny prysznicowej przy wymianie na nową

Jeśli wymieniasz uszczelkę ze starej na nową i nie jesteś pewien, jaką powinieneś wybrać, najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiej samej uszczelki, jaką posiadaliśmy w kabinie. Szeroka oferta uszczelek do kabin prysznicowych na rynku pozwala nam dobrać uszczelkę idealną do nawet niestandardowego prysznica. Uszczelki do kabin prysznicowych kupowane są na metry, co bezsprzecznie ułatwia zakup uszczelki do każdego rodzaju prysznica. Jednakże, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując uszczelki po raz pierwszy?
Pierwszy punkt, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to grubość szkła, na którą założymy naszą uszczelkę. Ważne jest, aby dobrana uszczelka nie była za duża, gdyż spowoduje to przecieki.
Kolejną rzeczą jest miejsce, w jakim będzie znajdować się nasza uszczelka. Mamy odmienne rodzaje do uszczelek przy ścianie bądź na krańce drzwi górne i dolne.
Jeśli wszystko mamy pomierzone, nie zostało nam nic innego jak zakup uszczelek, które bez problemu możemy kupić w sklepie internetowym.
Skoro nasz prysznic zabezpieczony jest odpowiednimi uszczelkami, możemy być spokojni. Wiemy już jak zapewnić szczelność kabiny prysznicowej, jednakże nie możemy zapomnieć o niezbędnym silikonie przy granicy brodzika oraz ścian. Tak uszczelniony prysznic na lata będzie trzymać nawet najmniejsze krople wody w swoim wnętrzu.

Back To Top