Obróbka metali CNC w Mielcu

Świat się zmienia. Każdego dnia wynajdujemy nowe technologie i patenty, które później z powodzeniem rewolucjonizują przemysł. Taką dziedziną jest także obróbka metali CNC Mielec, która dzięki coraz efektywniejszym rozwiązaniom gwarantuje dokładność, wydajność oraz szybkość wykonania nawet najdrobniejszych elementów.

Obróbka CNC – na czym to polega?

Technologie obróbki tworzyw zasadniczo dzielimy na formujące (czyli realizowane przez przyrost materiału) oraz kształtujące (działające na zasadzie ubytku materiału). Obróbka skrawaniem to specjalistyczna technika, umożliwiająca produkcję różnego typu elementów poprzez płynne usuwanie nadmiaru materiału z początkowej bryły tworzywa. Do obróbki wykorzystuje się specjalne maszyny CNC. Dzięki nim możliwe jest  obrabianie płaszczyzn, drobnych kanalików, uzębień, chropowatych rowków, a także innych małych powierzchni kształtowych. Obrabiarki sterowane numerycznie działają na zasadzie projektowej. Na podstawie utworzonego planu pracy odtwarzają one model na konkretnym kawałku tworzywa, przy czym proces ten jest powtarzalny. Sprawia to, że usługi CNC stanowią najpopularniejszy sposób wytwarzania elementów z metalu, tworzyw sztucznych, laminatów, płyt gipsowych czy drewna. Podczas obróbki materiałów stosuje się różnorodne technologie, które umożliwiają błyskawiczną i precyzyjną realizację zadań. Finalizujemy zamówienia zgodnie z powierzoną dokumentacją, ale nie boimy się także podejmować projektów własnych. Posiadamy dział kontroli jakości, wyposażony w wysokiej jakości specjalistyczne urządzenia pomiarowe, dzięki którym proces produkcji jest bezpieczny.

Obróbka metali CNC Mielec – jakie metody obróbki są dostępne?

Dzięki bogato wyposażonemu, nowoczesnemu parkowi maszyn, firma Koder oferuje usługi o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Do podstawowych metod obróbki, jakie wykonuje, należą: frezowanie CNC, toczenie CNC, obróbka skrawaniem CNC oraz grawerowanie CNC. Frezowanie to inaczej skrawanie pozwalające na obróbkę powierzchni kształtowych, kanalików, uzębień, płaszczyzn czy rowków. Frezowanie CNC składa się z trzech głównych etapów – od utworzenia projektu na komputerze przez przetwarzanie na plan sterowania narzędziami aż po ostateczną obróbkę wybranego tworzywa. Toczenie to metoda usuwania nadmiaru materiału, podczas której obrabiany przedmiot jest obracany, z kolei narzędzie pozostaje nieruchome. Obróbka pozwala zlikwidować warstwy naddatku obróbkowego i przekształcić go na wióry. Grawerowanie jest usługą rekomendowaną dla osób, które chcą wygrawerować w metalu różnorodne kształty jak logo, hasło czy też wizerunek.

Obróbka metali CNC Mielec – dla kogo świadczy usługi?

Obróbka metali oraz innych tworzyw wykorzystywana jest w wielu branżach. Klientami firmy Koder są między innymi przedsiębiorstwa działające w branży odlewniczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, tłoczni blach a nawet obróbki plastycznej. Od dwudziestu lat firma jest także podwykonawcą u wiodących firm krajowych i zagranicznych. Posiada nowoczesny park maszynowy, który pozwala na realizację nawet bardzo skomplikowanych projektów w segmencie obróbki metali CNC. Mielec to miasto, w którym wspomniana firma działa od lat i świadczy usługi bardzo wysokiej jakości.

Doświadczenie

Firmę Koder cechuje duża elastyczność produkcji, która pozwala na łączenie realizacji dużych serii produkcyjnych z mniejszymi zamówieniami bez wywoływania tym przerw w dostawach części kontrahentów. Jak możemy przeczytać na stronie firmy, firma stara się podchodzić z pełnym zaangażowaniem do każdego etapu współpracy, zaś klienci mogą liczyć na uproszczone procedury kontaktu i krótki czas oczekiwania na odpowiedź. pracownicy Koderu gwarantują podejście do każdego zlecenia indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, precyzją i terminowością, dlatego powierzając im usługi frezowania CNC, toczenia CNC czy grawerowania CNC możemy liczyć na wysokiej jakości produkt finalny. Firma Koder działa od 2002 roku, dlatego wybierając ją, mamy pewność, że trafiamy na ekspertów w swojej dziedzinie z bogatym portfolio realizacji.

Back To Top