Ile kosztuje doradca kredytowy?

kredyt

Doradztwo kredytowe to rodzaj usług, który w ostatnich latach zyskał niezwykle duże zainteresowanie wśród osób planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Tego rodzaju pożyczka z banku jest zobowiązaniem, które towarzyszy nam przez bardzo długi czas. Istnieje zatem sporo przesłanek ku temu, by faktycznie odpowiednio się przygotować przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, a przede wszystkim zapoznać się dokładnie z jej warunkami i mieć pojęcie, czego one dotyczą i jak mogą wpłynąć na nasze finanse. Lata 2020-2021 pokazały jasno, jak wiele może zmienić się pod wpływem zjawisk niezależnych. Warto zatem zawsze opierać się w takich sytuacjach na wiedzy osób znających się na rzeczy i przede wszystkim wybierać spośród najkorzystniejszych ofert. Doradca kredytowy to ekspert, dzięki któremu będziemy mogli ze spokojną głową podejść do kwestii kredytu. Jest gwarancją na to, że wybrana oferta będzie dla nas korzystna. Czym w rzeczywistości się zajmuje?

Podstawowe obowiązki doradcy kredytowego. Ile kosztuje usługa?

Doradca kredytowy to osoba, która załatwi za nas wszelkie formalności. Żeby jednak mógł przystąpić do swojej pracy, będzie musiał przeprowadzić dokładny wywiad. Klient musi bardzo szczegółowo opisać swoją sytuację finansową. Trzeba nastawić się na stuprocentową szczerość, bo tylko dzięki temu taka współpraca będzie miała sens. Doradca ma prawo i powinien zapytać klienta o wysokość miesięcznych zobowiązań. Trzeba będzie zatem solidnie przygotować listę wydatków, włączywszy w to zarówno rachunki, jak i alimenty i średnią kwotę wydawaną na artykuły spożywcze. Tym samym trzeba będzie również powiedzieć, jak wygląda kwestia dochodów.

Na podstawie takich informacji doradca kredytowy będzie w stanie określić naszą zdolność kredytową i jednocześnie przystąpić do działania. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie rozeznania pośród ofert różnych instytucji bankowych. Trzeba mieć świadomość tego, że bank bankowi nierówny i że ten sam produkt może nas kosztować znacznie więcej w zależności od placówki. To właśnie doradca zajmie się porównaniem wszystkich ofert pod każdym względem. Będzie skrupulatnie przeglądać propozycje, by nie narazić swojego klienta na dodatkowe lub niespodziewane koszty na którymś z etapów podpisywania i realizacji umowy. To również on będzie w imieniu klienta negocjować z przedstawicielami banku, by uzyskać zadowalający efekt.

Dlaczego warto skusić się na doradcę kredytowego? Jaki koszt to będzie?

Wiele osób zastanawia się, ile bierze doradca kredytowy. Trzeba przede wszystkim jasno podkreślić, że cena za jego usługi jest bardzo niska w porównaniu z tym, co możemy zyskać dzięki jego pomocy. Osoby, które nie przeczytają warunków umowy lub nie posiadają podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania banków, tym samym często sprowadzają na siebie wiele niepotrzebnych nerwów i kłopotów finansowych. Doradca jest fachowcem – pomoże nam uniknąć tego rodzaju sytuacji. Jego doświadczenie i ogromna wiedza pozwalają na bezproblemowe namierzanie wszelkich wątpliwych punktów umowy i negocjowanie z bankiem w taki sposób, by klient mógł spać spokojnie.

Ile kosztuje doradca kredytowy? To jedno z tych pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można jednak śmiało powiedzieć, że w przypadku usług doradcy kredytowego cena jest w bardzo dużej mierze zależna od wartości produktu, jaki uda się uzyskać, czyli mówiąc wprost – jest zależna od wysokości kredytu. W wielu artykułach można natknąć się na informacje, z których wynika, że doradztwo kredytowe to usługa, za którą klient w żadnym wypadku nie płaci. Za wynagrodzenie odpowiada bank, który udziela kredytu. Faktem jest, że jednorazowa wypłata faktycznie wychodzi z banku i trafia finalnie na konto doradcy, aczkolwiek nie można powiedzieć, że klient w żadnym stopniu nie ponosi kosztów usługi. Z jednej strony bank płaci doradcy za to, że pozyskał nowego klienta na długie lata, z drugiej strony ta niewielka prowizja jest w jakimś stopniu doliczana do kredytu zaciągniętego w banku. W perspektywie wielu lat będzie to kwota niemal nieodczuwalna.

Back To Top