Scratch painting – na czym polega?

malowanie

Miłośnicy twórczego spędzania wolnego czasu z pewnością docenią dzisiejsze narzędzia umożliwiające rozkoszowanie się świetną zabawą, której efektem będzie niestandardowe dzieło. Spektrum możliwości jest naprawdę ogromne, a co za tym idzie, każdy będzie w stanie znaleźć narzędzie sprawiające, że rozwinie się artystycznie. Na co warto zwrócić uwagę?

Magiczne zdrapki. Czym są i czy warto w nie zainwestować?

Scratch painting, znany również jako magiczna zdrapka, to zjawisko, które cieszy się niesłabnącą popularnością już od pewnego czasu. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że jest źródłem doskonałej zabawy, relaksującym wariantem dla osób pragnących odpocząć i satysfakcjonującą rozrywką, której efekt będzie można oprawić w ramę i powiesić na ścianie. O co właściwie chodzi? Scratch painting to gotowy obraz pokryty specjalną czarną warstwą. Na pierwszy rzut oka nie wiemy zatem, jaki będzie finalny efekt naszego działania. Jedyną podpowiedzią jest ściąga w gotowych zestawach, która pomoże nam w uzyskaniu konkretnego efektu.

W kompletach tego rodzaju otrzymuje się wszelkie niezbędne narzędzia do stworzenia unikatowego dzieła. Mamy wobec tego specjalny patyczek, z pomocą którego wydrapuje się kolejne elementy, obraz oraz niezbędny wzór. Co możemy stworzyć? Nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń, bo wciąż powstają nowe schematy. Na naszej ścianie może wobec tego zawisnąć piękny krajobraz lub ujęcie wielkiej metropolii. Największą zaletą jest tu sam proces twórczy, który jest źródłem relaksu i niezwykłej przyjemności. Kolorowa warstwa znajdująca się pod magiczną, czarną warstwą sprawi, że każde dzieło będzie wyjątkowym elementem wystroju wnętrza. To świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

A może haftowanie?

Haft diamentowy to kolejne zjawisko, które szturmem opanowało internet i dla wielu osób stało się ulubionym sposobem na rodzinne spędzanie czasu, w efekcie czego zawsze powstaje gotowy produkt w postaci unikatowego dzieła. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z nieco inną techniką. Haft diamentowy w pewnym sensie przypomina standardowy haft, choć narzędziami w tym wypadku są specjalnie opracowana plansza, będąca jednocześnie wzorem, oraz kolorowe koraliki, które finalnie znajdą się na płótnie. Za pomocą znajdującego się w zestawach kleju należy umieszczać diamenciki zgodnie z instrukcją, by finalnie uzyskać piękny efekt w postaci kolorowego obrazu. Dostępne są różne rozmiary i wiele wzorów, które z pewnością będą mogły uświetnić niejedną pustą ścianę. Proces twórczy jest czasochłonny, aczkolwiek bardzo przyjemny. Każdy kolejny koralik przybliża nas do końca wspaniałej zabawy. To wyjątkowo dobra propozycja dla osób, które poszukują oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby lub same odnajdują się w tego rodzaju zajęciach.

Komu warto podarować taką przyjemność?

Haft diamentowy i magiczna zdrapka to przede wszystkim źródło wielkiej przyjemności i niesamowitego relaksu. Zdecydowanie warto zainwestować w tego rodzaju zestawy, gdy zmuszają nas do tego okoliczność i poszukujemy czegoś wyjątkowego na prezent, choć tak naprawdę właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować również sobie taką przyjemność bez większej okazji. Tego rodzaju manualne ćwiczenia to doskonała forma zabawy dla rodziców z dziećmi, którzy bezustannie poszukują sposobów na zapewnienie swoim pociechom nowych bodźców. Zarówno w przypadku haftu diamentowego, jak i scratch paintingu mamy do czynienia z godzinami wspaniałej zabawy, której efektem będzie satysfakcjonujące dzieło. Dla dziecka to również forma rozwijania w sobie nowych pasji, ale także zdolności manualnych, cierpliwości i wyobraźni. Każde powstałe dzieło ma potencjał, którym warto się pochwalić, a gotowe zestawy są przygotowywane w taki sposób, aby faktycznie każdy mógł cieszyć się efektem końcowym. Bez wątpienia tego rodzaju komplety kreatywne są jednymi z nielicznych, które mają szansę sprawić wiele radości każdemu, kto się na nie zdecyduje. Bez względu na wiek!

Back To Top