Gdzie skalibrować alkomat w Krakowie?

Jeżeli masz w swoim domu alkomat, na pewno warto z niego korzystać. Może okazać się, że użycie go chociaż raz może uratować życie zarówno Twoje, jak i osób poruszających się na drodze. Trzeba też pamiętać o tym, że alkomaty mogą być zwodnicze i nie zawsze pokazywać właściwy pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdzie zatem naprawić alkomat będąc mieszkańcem Krakowa? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Co sprawia, że warto posiadać alkomat w domu?

Podstawową zaletą wynikającą z posiadania alkomatu jest możliwość sprawdzenia w każdej chwili pomiaru alkoholu we krwi. Wiele lat temu alkomat był urządzeniem, którym dysponowała głównie policja, jednak w ostatnich latach wskutek prowadzonych kampanii reklamowych kładących nacisk na to, by Polacy nie wsiadali pijani za kółko, jak i zdecydowanych działań państwa polskiego piętnujących i skazujących osoby, które prowadziły po alkoholu, zmieniła się również dostępność alkomatów.
Niestety, zdarzają się osoby, które uważają się za niezniszczalnych i uważających, że „to tylko jeden mały kieliszeczek” i nic się nie stanie. Warto pamiętać, że po alkoholu refleks jest o wiele mniejszy i może się zdarzyć, że osoba nie zareaguje odpowiednio właśnie przez ten „mały kieliszeczek”. Ludzie często nie mają świadomości, jak łatwo jest zniszczyć swoje życie, a co gorsza – życie innego człowieka. Przede wszystkim wynika to z braku świadomości i odpowiedzialności na drodze.
Trzeba pamiętać, że to, co nam się wydaje, często może być złudne. Po zakrapianej imprezie może nam się zdawać, że jesteśmy trzeźwi i czujemy się odpowiednio by wsiąść za kółko. W takiej sytuacji warto jednak posiadać alkomat i zbadać się. Mówi się, że „przezorny zawsze ubezpieczony” i taką maksymą należy kierować się po imprezach.
Pracodawcy coraz częściej posiadają alkomat w swojej firmie, ponieważ nie chcą utrzymywać pracowników, którzy przychodzą do pracy „wczorajsi”, narażając jednocześnie firmę na straty w przypadku potencjalnego wypadku. Pracownik pod wpływem nie jest ponadto efektywny i tylko zaburza odpowiedni harmonogram prac swoich współpracowników. Niestety, takie sytuacje również mają miejsce w polskich firmach, ale wynika to z braku odpowiedzialności za innych. Jeżeli zostaniesz przyłapany na lekkim rauszu, to możesz mieć w przyszłości trudności ze znalezieniem pracy, a zwolnienie dyscyplinarne na pewno nie wzbogaci Twojego życiorysu.

Czy w Krakowie mogę skalibrować swój alkomat?

Oczywiście, że tak. Alkomaty to tylko zwykłe urządzenia, które mają możliwość podawania złego wyniku. Przede wszystkim musisz mieć jednak pewność, że wynik przez niego podany jest błędny. Dobrym rozwiązaniem będzie przetestowanie go, gdy jesteś trzeźwy. Jeżeli jesteś pewny, że Twój alkomat nie podaje poprawnego wyniku pomiaru, warto zgłosić się do firmy, która zajmuje się fachowym kalibrowaniem; inną nazwą na tę czynność jest adiustacja.
Częścią, która jest odpowiedzialna za prawidłowy pomiar alkoholu jest sensor, którego siła spada wraz ze zwiększającą się częstotliwością badań i upływającym czasem. Proces kalibracji polega na zresetowaniu oprogramowania, a odbywa się to za pomocą symulatorów.
Przyjęło się, że alkomat należy kalibrować przynajmniej raz na kwartał, aczkolwiek jest to uzależnione od technologii, która została w nich zastosowana. W przypadku alkomatów posiadających sensory elektrochemiczne zdecydowanie częściej trzeba poddawać je kalibracji niż alkomaty wyposażone w czujnik półprzewodnikowy.
Jeżeli potrzebujesz skalibrować swój alkomat, warto skorzystać z pomocy Polskiego Centrum Kalibracji – w którym znajdziesz wiele alkomatów najwyższej jakości. Korzystając z produktów tej firmy masz pewność, że otrzymujesz produkt certyfikowany przez Główny Urząd Miar Adiustacji. Dzięki takiemu certyfikatowi wiesz z kolei, że produkt, z którego korzystasz, jest w pełni sprawdzony i dopuszczony do sprzedaży.
Gdzie znajduje się kalibracja alkomatów Kraków? Jak możemy dowiedzieć się ze strony, sklep zaprasza nas do swoich dwóch punktów. Pierwszy z nich jest położony przy ul. Królewskiej 51 i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:30. Drugim punktem w Krakowie, w którym będziesz mógł skalibrować swój alkomat jest położony przy ul. Św. Filipa 23/3 i jest również otwarty przez pięć dni w tygodniu – od 8:00 do 16:00.
Pamiętaj, że odpowiednio skalibrowany alkomat może uratować życie Twoje i innych. Nie narażaj siebie ani swojej rodziny na przykre konsekwencje swoich błędów!

Back To Top