Czy seks analny boli? Czy jest bezpieczny?

seks

Seks analny dla wielu osób nadal stanowi temat tabu i granicę nie do przekroczenia. Prawda jest taka, że taka forma pieszczot wymaga od obu stron zaangażowania, zaufania, a przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. Dlaczego seks analny boli? Czy można go bezpiecznie uprawiać, odczuwając przyjemność i satysfakcję?

Seks analny – czy boli?

Seks analny to nic innego jak stymulowanie odbytu, dlatego też wzbudza tak wiele kontrowersji. Często nawet pary, które lubią eksperymentować w sypialni, podchodzą do niego z dużym dystansem. Głównie dlatego, że najczęściej pojawia się pytanie, czy seks analny boli. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Owszem, może boleć, ale z całą pewnością nie powinien. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku wcześniej wspomniane przygotowanie, bez którego partnerzy nie tylko nie będą odczuwać żadnej przyjemności, ale całkiem możliwe, że bezpowrotnie porzucą kolejne próby. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby obie strony były rozluźnione i świadome swojej decyzji. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej przełożyć pieszczoty na później.

Dlaczego seks analny boli? Całkiem możliwe, że został popełniony jeden z kilku powszechnych błędów. Należą do nich:

  1. Brak odpowiedniego nawilżenia. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości produkt np. żel analny na bazie wody, i użyć go w sporej ilości, np. Ten produkt: https://swiat-doznan.pl/fisting-zel-analny
  2. Brak gry wstępnej, która powinna być elementem każdego zbliżenia, w seksie analnym szczególnie. Tylko dzięki niej partnerzy mogą się rozluźnić i przejść do kolejnego etapu.
  3. Brak właściwej pozycji. Klasyczny seks daje dużo możliwości, ale analny wymaga specjalnego ustawienia. Najodpowiedniejsza będzie pozycja „na pieska”. To znacząco ułatwi penetrację.
  4. Zbyt mocny seks. Mięśnie odbytu są dość wrażliwe, dlatego penetracja powinna być stopniowa i delikatna.
  5. Używanie kremów przeciwbólowych. Co prawda ich działanie jest dość skuteczne, ale stosowanie tego typu rozwiązań powoduje, że ból nie jest odczuwalny i tym samym osoba penetrowana nie do końca zdaje sobie sprawę, czy penetrująca niechcący nie robi jej krzywdy.

Seks analny – czy jest bezpieczny?

Skoro już wiadomo, czy seks analny boli, warto zadać sobie kolejne pytanie. Mianowicie, czy seks analny jest bezpieczny? Podobnie jak seks klasyczny, analny niesie za sobą pewne ryzyko. W związku z delikatnymi mięśniami odbytu może dojść do uszkodzenia jego wewnętrznej wyściółki, co powoduje, że łatwiej może dojść do zakażenia wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Jego poszczególne odmiany powodują różne nowotwory. Poza tym podczas seksu analnego można zarazić się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, a są to:

  • HIV,
  • Wirusowe zapalnie wątroby typu A,
  • Wirusowe zapalnie wątroby typu C,
  • Bakteria Escherichia coli.

Najczęściej dochodzi do zakażenia wirusem HIV, dlatego podczas stosunku koniecznie należy zabezpieczyć się prezerwatywą. Wirusowe zapalenie wątroby występuje stosunkowo rzadko. Natomiast typem A można zarazić się poprzez stymulację językiem. Bakteria Escherichia coli przenoszona jest, gdy po seksie analnym następuje stosunek dopochwowy lub naprzemienny. Tym sposobem nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Czy seks analny jest szkodliwy dla zdrowia? Oczywiście, że nie, pod warunkiem, że partnerzy w jego trakcie będą umieć rozpoznać własne potrzeby i zachowają wszelkie środki ostrożności. Oboje powinni głośno mówić o swoich odczuciach czy ewentualnym dyskomforcie.

Wbrew powszechnemu przekonaniu seks analny wcale nie musi boleć, a nawet może sprawić ogromną przyjemność. Niewiele osób wie, że okolice odbytu to wrażliwa strefa erogenna, z tym że pieszczoty powinny być długotrwałe i delikatne. Należy zaznaczyć, że nie każdy może być przekonany do takiej formy stosunku i nie można do niego nikogo przymuszać. Oczywiście, można to przedyskutować i wysłuchać argumentów strony, która nie zgadza się na seks analny. Być może, uda się dojść do jakiegoś kompromisu. Nikt przecież nie powiedział, że od razu trzeba przejść do pełnej penetracji. Początkowo można wykorzystać własne dłonie lub gadżety erotyczne. Na rynku jest ich cała masa, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Back To Top